Bowlingové mistrovství 2013

Sportovní veřejností netrpělivě očekávaný 3. ročník bowlingového mistrovství TK Kvasiny mi ještě před svým zahájením přinesl spoustu starostí, jak sestavit jednotlivá družstva, aby zápasy byly co nejvíce dramatické a vyrovnané. Jenže opět se ukázalo, že papírovými předpoklady a statistikami z minulých let se zase až tak moc na dlouhoveských prknech řídit nedá.

Již v rozřazovacích bojích se vyprofilovali favorité na čelní umístění. Mišákova letka s Honzou, Evou a Vaškem na palubě prosvištěla suverénně do play-off z 1. místa následována Bóďovou družinou s lehce rozhozeným obhájcem titulu Kláťou (nakonec o 84 kuželek méně než vloni), zpočátku lehce nervózní Bárou a po sobotní kávě nažhavenou Radkou. Ostatní mančafty se rozjížděly pomaleji a vedoucí duo sledovaly z více či méně uctivé vzdálenosti. Avšak jak to už ve sportu bývá, o úspěchu či neúspěchu rozhoduje play-off. A zde bylo téměř všechno jinak.

Po první části jednoznační a na chvostu osiřelí outsideři (Martin, Majka, Milan) se dokonale zkoncentrovali a vybičovali k nejlepšímu výsledku ve vyřazovací části, zcela jednoznačně vyřadili dosavadní leadery a postoupili do velkého finále z 1. místa. Tam je překvapivě doprovodil i 7. tým základní části, tvořený obhájkyní titulu Míšou, lehce handicapovaným Zdendou, zkušenostmi oplývajícím Zdenkem a skokanem roku Honzou. Jejich vítězství o 4 kuželky tak poslalo i 2. tým základní části pouze do útěchy. Napínavý byl i další vyřazovací souboj. Nenápadně proplouvající družstvo ve složení Láďa, Petr a Jitka bylo zpočátku odsouzené k bojům o 5. – 8. místo, ale po oprávněných protestech a přepočítání výsledků byli nakonec ti šťastnější. Ani velký finiš Moriho podepřený slušnými vrhy Martina, Míry a Zuzky nakonec o 5 kuželek nestačil. V posledním čtvrtfinále od počátku dominovali Petr s Petrem a Martinou nad možná již lehce unavenými Peterem, Petrem a Věrou, kteří se z této porážky neztopořili ani v malém finále a nakonec obsadili 8. místo. S velkým odstupem před nimi skončilo družstvo 5. nejlepšího hráče soutěže jednotlivců – Moriho. O stupínek výše se vyšplhal se svým týmem Bóďa, který se zároveň stal vítězem soutěže jednotlivců před Mišákem, jenž nakonec vytáhl své ovečky na 5. místo.

Vlastní finále už tolik dramatických okamžiků jako vyřazovací zápasy nepřineslo, bo někteří jedinci řádili jako tsunami (Karas 172, Jitka 144) a o pořadí na bedně bylo jasno. Trošku vyrovnanější tak byl pouze souboj o konečné 3. místo, které si ovšem neustále se zlepšující Zdenkové s Míšou a Honzou zkušeně pohlídali. I přes Láďův finálový výpadek dosáhli Petr s Jitkou společně vrcholného výkonu a vynesli celé trio na stříbrný stupínek.

Díky velkému zlepšení Martiny a Karase (každý o 47 kuželek) stačil k jednoznačnému celkovému vítězství i průměrný výkon 3. člena družstva. Vítězům (foto) patří gratulace a ostatní mohou z přiložených statistik a fotografií analyzovat a přemýšlet, kde se stala chyba J. (3.11.2013)

DSC07122__kopie.JPG

4.9.  Adam Nosek se prosadil na turnaji st. žáků v Praze na Cibulce. Ve čtyřhře obsadil se spoluhráčem S. Kijem (Třebíč) 2. místo, a i ve dvouhře se probojoval až do finále, do kterého však již nenastoupil. 

29.8. Lukáš Melichárek otestoval svoji formu na turnaji mužů na TC HK. Se spoluhráčem M. Dopitou (HIT HK) se mu dařilo a postoupili až do dramatického finále, v němž podlehli v SPT 1. nasazenému páru Rouchal, Krejčí (oba Svitavy).

21.8. Víkendovému přehledu úspěchů našich hráčů vévodí turnajové vítězství Honzy Blažka mezi muži v Mnichově Hradišti. Dařilo se i Martinovi Holubovi mezi dorostenci v Ústí n. O. Ve dvouhře obsadil 3. místo a ve čtyřhře triumfoval se spoluhráčem D. Hermanem. Linda s M. Vašákovou opět obsadila 2. místo ve čtyřhře, tentokráte na turnaji žen v Chrudimi.

18.8. O prázdninách nezahálí ani Linda Matoušková. Se spoluhráčkou M. Vašákovou (Pernštýn Pa) vybojovala finálovou účast na dorosteneckém turnaji v Žamberku.

14.8. Po delší době se prosadil M. Holub. Na turnaji dorostenců v Letohradě zvítězil jak ve dvouhře (ve finále nad R. Huškem) tak i ve čtyřhře (spoluhráč A. Kozel).

11.8. V deblových úspěších pokračoval Adam i na A turnaji v Klatovech. V kat. mladších žáků obsadil se S. Kindlem cenné 3. místo.

4.8. Deblový turnajový triumf si zopakoval Adam Nosek. Tentokrát se spoluhráčem J. Papajíkem mezi st. žáky v Žamberku.

31.7. Deblovými prvenstvími se blýskli naši hráči. Adam zvítězil se spoluhráčem J. Trtíkem (Havl. Brod) na turnaji st. žáků ve Svitavách a Honza Blažek zvítězil společně s J. Hanušem mezi muži na Dynamu HK.

24.7. Nečekané stříbrný turnaj má za sebou Martin Holub. Mezi muži se v Jaroměři dostal až do finále dvouhry, kde podlehl A. Brusenbauchovi (Č. Třebová). Společně s Tomášem Polívkou po překvapivé výhře nad prvním nasazeným párem Berka V., Holub D. postoupili také do finále čtyřhry, kde nastačili na dvojici Brusenbauch, Bartoš (Nová Paka). 

17.7. V kvalitních výkonech pokračoval Adam i na turnaji st. žáků v Chocni. Ve dvouhře se probojoval do finále, kde však musel v 1. setu pro zranění skrečovat P. Lelkovi (Hlinsko). Také ve čtyřhře se se spoluhráčem D. Gerišerem probojoval po dramatickém vítězství nad 1. nasazeným párem do finále, avšak tam už na své soupeře nestačili.

10.7. Výborným výkonem se prezentoval Adam Nosek na turnaji starších žáků v Chrudimi. Z pozice 8. nasazeného hráče zvládal všechna utkání výsledkově přesvědčivě. Ve finále porazil J. Košťále (Třebíč) 6:2 6:2. Ve čtyřhře se spoluhráčem V. Kovárníkem (Tesla Pardubice) získali 3. místo.

10.7. Úspěšně absolvoval turnaj mužů v Lázních Bělohrad Honza Blažek. Ve dvouhře se probojoval do finále, v němž podlehl domácímu J. Matoušovi. Ve čtyřhře obsadil Honza se spoluhráčem D. Truhlářem (Eden HK) 3. místo

3.7. V Červeném Kostelci proběhl turnaj mužů. Do finále dvouhry se probojoval Jirka Fiedler, který musel nakonec svému soupeři M. Fialovi (Trutnov) za stavu 3:6 0:3 skrečovat. 

3.7. Na turnaji starších žáků v Tachlovicích postoupil Adam do finále dvouhry. V dramatickém utkání podlehl v supertiebreaku hráči Votavovi (Zdice) nejtěsnějším rozdílem o dva body.

22.5. Cenný úspěch vybojoval na východočeských přeborech v Chrudimi Adam Nosek. Ve dvouhře postoupil do SF, kde podlehl pozdějšímu vítězi T. Dorazilovi (Mor. Třebová). V souboji o 3. místo porazil D. Gerišera (Svitavy), čímž si zajistil účast na Mistrovství ČR.  Se spoluhráčem V. Hávlaskem navíc získal stříbrné medaile ve čtyřhře. Na dorosteneckých přeborech postoupil M. Holub ve dvouhře mezi posledních 16 hráčů a ve čtyřhře do ČF.  

13.3. O víkendu si naši hráči připsali další úspěchy. M. Holub zvítězil ve dvouhře na turnaji dorostenců v Letohradě. Z 1. kola i ze ČF si musel postup vybojovat vždy až v supertiebraku. Ve finále proti M. Plocovi (Č. Třebová) se Martinovi podařilo otočit v 1. setu stav 1:6 v tiebreaku a ve 2. setu zvítězit 6:1. 

A. Nosek postoupil na turnaji na HITu HK do finále ve dvouhře i ve čtyřhře. V obou případech byl však nad jeho síly E: Roček (LTC Modřany - ve čtyřhře spolu s bratrem V, Ročkem). 

6.3. Adam Nosek se stal celkovým vítězem turnaje ml. žáků na TC HK. Ve finále porazil O. Havlína (Sl. Žiželice). Společně pak obsadili 2. místo ve čtyřhře. 

27.2.  Na dorosteneckém turnaji ve Dvoře Králové obsadil M. Holub 3. místo ve čtyřhře se spoluhráčem M. Roubalem (Konstruktiva Praha). 

13.2. Doposud na největší úspěch po přestupu do dorostenecké kategorie dosáhl Martin Holub. Na východočeských halových přeborech postoupil z pozice nenasazeného páru ve čtyřhře se spoluhráčem A. Kozlem (Eden HK) až do finále. V něm však těsně (7:5, 4:6, 0:1) podlehli 1. nasazenému páru Hep, Pejsar (TC HK).

17.1. Úspěšně si vedl Adam na turnaji v Brně - Líšni. Se spoluhráčem D. Gerišerem (Svitavy) zvítězili celkově ve čtyřhře a ve dvouhře obsadil 3. místo.

8.1. Rok 23 zahájili někteří naši hráči velice nadějně. Nejvýrazněji se prosadil na oblastních halových přeborech mladších žáků ve Dvoře Králové Adam Nosek. V prvních dvou kolech nedal svým soupeřům moc šancí a až v semifinále podlehl domácímu D. Motalovi. V souboji o 3. místo (o pozici 1. náhradníka na Mistrovství ČR) porazil Adam havlíčkobrodského S. Urbana 6:3, 6:4.

Na turnaji žen v Žamberku se představila A. Tobišková. Po vítězství nad D. Juskovou (Přerov) podlehla v semifinále A. Svobodové (Pelhřimov) a obsadila 3. místo. Martin Holub se zúčastnil dorosteneckého deblového turnaje na hradeckém Edenu a i on obsadil se svým spoluhráčem A. Kozlem (Hlinsko) 3. místo.   

28.11. Úspěšně zahájil halovou sezónu Adam Nosek. Na turnaji mladších žáků v Jihlavě postoupil až do finále dvouhry. V něm podlehl domácímu L. Mallinosovi. Stříbrnou medaili vybojoval následně i ve čtyřhře se spoluhráčem A. Remešem (Přerov).