Tenistův týden

Pondělí – vytrvalý celodenní déšť vytváří na všech kurtech rozměrné kaluže. Rušíme tréninky.

Úterý – v rádiu se kochají jak svítí sluníčko, u nás však pořád leje jako z konve. Betonují se plotové sloupky podél 4. kurtu. Rušíme tréninky. Zástupci kynologického spolku nás seznamují se svojí vizí cvičáku.

Středa – jedeme na utkání o průběžné 1. místo v 1. RTL open do Týniště. Dvakrát přerušujeme rozehrávku a následně se směle pouštíme do zápasu. Po dvou gemech je vymalováno. Na rybníku se hrát nedá. Jedeme zpátky do Kvasin. Molitany si odmakaly svoje, a tak se tady hraje 1. RTL neregistrovaných. Naši borci vítězí 3:0 nad Kostelcem. Posílen osobní Michalovou morální podporou a grilovanými žebírky od Moriho začínám s výkopem pro obrubníky.

Čtvrtek – po středeční lehčí defenzívě nabírá déšť opět na intenzitě. Rušíme tréninky. Večer se nechá aspoň kopat.

Pátek – prší pouze dopoledne a nechce se ani věřit, že se může trénovat. Přivezli nám „frézink“. Nechceme ho. Necháváme ho odvézt. Cesta už je bohužel podmáčená. Vlek s „frézinkem“ končí v příkopu. Přivezli štěrk. Začínáme pokládat obrubníky.

Sobota – na většině území prší už od rána. My stíháme mistrák s VČE HK částečně odehrát, ale před polednem kapitulujeme. Už to začíná být hustý. Psa by nevyhnal, pouze Petr s Tománkem ještě chvíli vzdorují a rovnají obrubáky do latě. Béčko si veze vítězství z Mor. Třebové 5:4, což je pádný důvod k celonočním oslavám.

Neděle – ležíme (až na Mílu D.) v dobrým pásmu. Po raním vysušení nepadne za celý den ani kapka. Dorost poráží Bydžov 6:3 a při podvečerním deblíku nadáváme na do očí nám svítící sluníčko. Záplavy sužují značnou část republiky.

Pondělí – chčije a chčije …    (3.6.2013)

Fotografie-0092.jpg

22.5. Cenný úspěch vybojoval na východočeských přeborech v Chrudimi Adam Nosek. Ve dvouhře postoupil do SF, kde podlehl pozdějšímu vítězi T. Dorazilovi (Mor. Třebová). V souboji o 3. místo porazil D. Gerišera (Svitavy), čímž si zajistil účast na Mistrovství ČR.  Se spoluhráčem V. Hávlaskem navíc získal stříbrné medaile ve čtyřhře. Na dorosteneckých přeborech postoupil M. Holub ve dvouhře mezi posledních 16 hráčů a ve čtyřhře do ČF.  

13.3. O víkendu si naši hráči připsali další úspěchy. M. Holub zvítězil ve dvouhře na turnaji dorostenců v Letohradě. Z 1. kola i ze ČF si musel postup vybojovat vždy až v supertiebraku. Ve finále proti M. Plocovi (Č. Třebová) se Martinovi podařilo otočit v 1. setu stav 1:6 v tiebreakua ve 2. setu zvítězit 6:1. 

A. Nosek postoupil na turnaji na HITu HK do finále ve dvouhře i ve čtyřhře. V obou případech byl však nad jeho síly E: Roček (LTC Modřany - ve čtyřhře spolu s bratrem V, Ročkem). 

6.3. Adam Nosek se stal celkovým vítězem turnaje ml. žáků na TC HK. Ve finále porazil O. Havlína (Sl. Žiželice). Společně pak obsadili 2. místo ve čtyřhře. 

27.2.  Na dorosteneckém turnaji ve Dvoře Králové obsadil M. Holub 3. místo ve čtyřhře se spoluhráčem M. Roubalem (Konstruktiva Praha). 

13.2. Doposud na největší úspěch po přestupu do dorostenecké kategorie dosáhl Martin Holub. Na východočeských halových přeborech postoupil z pozice nenasazeného páru ve čtyřhře se spoluhráčem A. Kozlem (Eden HK) až do finále. V něm však těsně (7:5, 4:6, 0:1) podlehli 1. nasazenému páru Hep, Pejsar (TC HK).

17.1. Úspěšně si vedl Adam na turnaji v Brně - Líšni. Se spoluhráčem D. Gerišerem (Svitavy) zvítězili celkově ve čtyřhře a ve dvouhře obsadil 3. místo.

8.1. Rok 23 zahájili někteří naši hráči velice nadějně. Nejvýrazněji se prosadil na oblastních halových přeborech mladších žáků ve Dvoře Králové Adam Nosek. V prvních dvou kolech nedal svým soupeřům moc šancí a až v semifinále podlehl domácímu D. Motalovi. V souboji o 3. místo (o pozici 1. náhradníka na Mistrovství ČR) porazil Adam havlíčkobrodského S. Urbana 6:3, 6:4.

Na turnaji žen v Žamberku se představila A. Tobišková. Po vítězství nad D. Juskovou (Přerov) podlehla v semifinále A. Svobodové (Pelhřimov) a obsadila 3. místo. Martin Holub se zúčastnil dorosteneckého deblového turnaje na hradeckém Edenu a i on obsadil se svým spoluhráčem A. Kozlem (Hlinsko) 3. místo.   

28.11. Úspěšně zahájil halovou sezónu Adam Nosek. Na turnaji mladších žáků v Jihlavě postoupil až do finále dvouhry. V něm podlehl domácímu L. Mallinosovi. Stříbrnou medaili vybojoval následně i ve čtyřhře se spoluhráčem A. Remešem (Přerov).