Počasí pomohlo

Studená fronta přecházející 12. května přes naše kurty od severozápadu, doprovázena vydatnými srážkami, způsobila odložení všech našich sobotních zápasů 3. kola. Béčko dospělých ke svému utkání do Mor. Třebové ani neodjelo. Náhradní termín si kapitáni domluvili na 9. června. Ani starší žáci k mistráku do Hořic necestovali. Zklamáním pro ně určitě byla následná informace o termínu dohrávky, znamenající, že přijdou o úterní odpolední vyučování. Pouze áčko dospělých se se svým soupeřem z Červeného Kostelce sešlo u jednoho stolu. U lahve Tullamorky jsme bedlivě sledovali toulavý pohyb mraků a nakonec se moudře domluvili na posunutí termínu o jeden týden.

Nedělní jasné, ale téměř mrazivé dopoledne bylo ve znamení dvojzápasu s Náchodem. Dorost odjel k soupeři již tradičně nekompletní, navíc Tomík hrál poprvé po zranění. Ani pohled na Vojtu v kraťasech k optimismu nesváděl. Přesto jsem věřil ve výhru. Bohužel oba klíčové třísetové zápasy zvládli hráči Náchoda na značně poničených kurtech lépe a zvítězili 6:3. Tradicí našich venkovních zápasů se stává, že si někdo zapomene v šatně boty (tentokrát se to povedlo Adrianě).

Podstatně lépe se vedlo mladším žákům. Své první vítězství v soutěži získali i přesto, že do dvouhry nenastoupil Kuba Ponku a Marek Dirlamu se během zápasu zranil a musel vzdát. Ostatní svá utkání dovedli do vítězného konce. Výsledek 8:1 přinesl všem radost a důležité body v boji o záchranu.

V úterý se odehrál dramatický souboj st. žáků v Hořicích. O tom, že Denisa s Bárou získají tři body asi nikdo nepochyboval, a tak byla otázka, zda při síle domácích žáků se nám podaří ještě nějaké body uloupit. První krok k tomuto cíli udělal vítězstvím Matouš. Blízko k zisku 5. bodu měl i Radim, ale ve 3. setu mu bohužel došly síly a soupeři již nestačil vzdorovat. Před čtyřhrami měl tedy Zdenda zamotanou hlavu, jak páry sestavit a nasadit. Křišťálovou kouli však nechal doma a tyto předzápasové šachy nedopadly dle představ. Obě čtyřhry vyhráli domácí a tím i celé utkání 5:4.

Nejvíce se nám zatím daří v 1. regionální lize. Ve 2. kole přivezli Petr s Martinem vítězství z Kostelce, i když jim to bylo usnadněno zraněním J. Tamáše. V dalším kole k nám zavítal herně neoblíbený soupeř z Librantic. Petrova teorie o nutnosti vyhrát dvě dvouhry, abychom se nemuseli trápit ve čtyřhře, kterou s tímto protivníkem již několik let pravidelně prohráváme, tradičně nevyšla, a tak se opět rozhodovalo za stavu 1:1. Opět jsem změnil parťáka (za poslední roky už čtvrtej) a v časové limitovaném zápase (Bóďa na něj měl cca 60 minut) se nám podařilo po mnoha letech tohoto soupeře porazit (uf, už jsem myslel, že byla celou dobu chyba ve mně J)

Vítězství 3:0 přivezli i Láďa s Pepou a Zdendou z Častolovic ve 2. lize neregistrovaných a spravili si tak chuť a náladu po týden staré porážce s Libranticema (snad ani nepřekvapí, že v náš neprospěch se rozhodlo v deblu).

V sobotu jsme po týdnu přivítali hráče z Červeného Kostelce a vzhledem ke slunečnému počasí a naší zjevně silnější sestavě nic nebránilo dohrávce 3. kola. Po dvouhrách jsme možná překvapivě vedli 4:2. Bez problémů zvítězili Bóďa a silně motivovaný Michal, od něhož jsme takovýto výkon již dlouho (pokud někdy) neviděli. Péťa si vybral slabší chvilku ve 2. setu, ale ve 3. už opět dominoval. Velká pozornost byla upřena na druhý zápas děvčat, kde absolvovala svoji premiéru za ženy Denisa. Drobná předzápasová nervozita ji na rozdíl od soupeřky opustila během úvodních výměn. Jistější a pestřejší hrou získala vždy na začátku setů rozhodující náskok, který proměnila ve velice důležitý bod. Nejtěžší okamžik nás ještě čekal. Sestavit tu správnou deblovou dvojici, která získá konečný 5. bod. Při předpokládané sestavě soupeře jsme vsadili na Bóďu s Péťou, a i když to kluci neměli vůbec jednoduchý a ve 2. setu zatěžovali naši nervovou soustavu, mohli jsme se nakonec radovat z letošního prvního a velice důležitého vítězství.

Během čtyřher se začal areál slušně zaplňovat návštěvníky, kteří tak mohli shlédnout kvalitní a napínavý souboj, ale hlavním důvodem jejich přítomnosti byla oslava Ivanových padesátin (viz. fotogalerie). Dobrá nálada (nepoznamenaná ani porážkou hokejistů) nás tak doprovázela až do pozdních nočních hodin.                                                                        (19.5.2012)

DSC02818__kopie.JPG

25.3. Na závěr halové sezóny zaznamenal Adam nejlepší výsledky na turnaji ve Svitavách. K celkovému vítězství ve dvouhře (ve finále nad domácím D. Gerišerem) přidal se spoluhráčem J. Šmejcem (Holice) i celkové vítězství ve čtyřhře. 

18.3. Další medailová umístění zaznamenal Adam na turnaji v Chocni. Ve čtyřhře s T. Dorazilem prohráli ve finále a ve vzájemném semifinálovém zápase Adam svému spoluhráči ze čtyřhry podlehl.

11.3. Na antukových dvorcích TC HK zvítězil Adam s T. Dorazilem (Mor. Třebová) ve čtyřhře. Ve dvouhře obsadil 3. místo.

25.2. Slušnými výsledky se prezentoval Adam na turnaji pořádaném klubem Tempo Praha. Ve dvouhře i ve čtyřhře (s J. Drábkem) se probojoval vždy až do finále, kde však již na své soupeře nestačil.

18.2. Celkovými vítězi ve čtyřhře na hradeckém Edenu se stal pár A. Nosek a J. Drábek (Slavie Plzeň).

5.2. Úspěšný víkend mají za sebou dva naši hráč. Adam Nosek vybojoval na oblastních přeborech starších žáků v Žamberku bronzové madaile jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře. Martin Holub na turnaji dorostenců v Chocni obsadil také 3. místo ve dvouhře a ve čtyřhře se spoluhráčem M. Záhornickým (TC HK) celý turnaj vyhráli. 

29.1. Na turnaji v hradeckém Edenu potvrdil Adam pozici 1. nasazeného hráče, když celý turnaj vyhrál (ve finále nad J. Hrubešem z LTC Pa). Ve čtyřhře obsadil se spoluhráčem J. Šmejcem (Holice) 2. místo. 

15.1. První větší úspěch v novém roce zaznamenal Adam na turnaji v Chocni. Se spoluhráčem D. Gerišerem obsadil 1. místo ve čtyřhře.

18.12. Lokomotiva Praha uspořádala turnaj starších žáků, na kterém se Adam Nosek probojoval do semifinále, v němž podlehl pozdějšímu vítězi J. Kolesárovi (Ml. Boleslav).

11.12. Martin Holub se spoluhráčem A. Kozlem (Eden HK) zvítězili ve čtyřhře na východočeské kvalifikaci v kategorii dorostu. V souboji o zlato porazili finalisty dvouhry M. Šmíd (Pernštýn Pa) D. Šmejc (LTC Pa) 2:6, 7:5, 10:8.               Adam Nosek postoupil do semifinále turnaje ve Vysokém Mýtě. V boji o postup do finále podlehl E. Ročkovi  (LTC Modřany).

27.11. Halová sezóna zahájila prvními turnaji. Dařilo se Adamu Noskovi, který na hradeckém Edenu vyhrál se spoluhráčem V. Kovárníkem (Tesla Pardubice) čtyřhru starších žáků. Ve finále porazili pár Havlásek (Dvůr Kr.), Žďárský (Chrudim)  6:2, 6:4. 

4.9.  Adam Nosek se prosadil na turnaji st. žáků v Praze na Cibulce. Ve čtyřhře obsadil se spoluhráčem S. Kijem (Třebíč) 2. místo, a i ve dvouhře se probojoval až do finále, do kterého však již nenastoupil. 

29.8. Lukáš Melichárek otestoval svoji formu na turnaji mužů na TC HK. Se spoluhráčem M. Dopitou (HIT HK) se mu dařilo a postoupili až do dramatického finále, v němž podlehli v SPT 1. nasazenému páru Rouchal, Krejčí (oba Svitavy).

21.8. Víkendovému přehledu úspěchů našich hráčů vévodí turnajové vítězství Honzy Blažka mezi muži v Mnichově Hradišti. Dařilo se i Martinovi Holubovi mezi dorostenci v Ústí n. O. Ve dvouhře obsadil 3. místo a ve čtyřhře triumfoval se spoluhráčem D. Hermanem. Linda s M. Vašákovou opět obsadila 2. místo ve čtyřhře, tentokráte na turnaji žen v Chrudimi.

18.8. O prázdninách nezahálí ani Linda Matoušková. Se spoluhráčkou M. Vašákovou (Pernštýn Pa) vybojovala finálovou účast na dorosteneckém turnaji v Žamberku.

14.8. Po delší době se prosadil M. Holub. Na turnaji dorostenců v Letohradě zvítězil jak ve dvouhře (ve finále nad R. Huškem) tak i ve čtyřhře (spoluhráč A. Kozel).

11.8. V deblových úspěších pokračoval Adam i na A turnaji v Klatovech. V kat. mladších žáků obsadil se S. Kindlem cenné 3. místo.

4.8. Deblový turnajový triumf si zopakoval Adam Nosek. Tentokrát se spoluhráčem J. Papajíkem mezi st. žáky v Žamberku.

31.7. Deblovými prvenstvími se blýskli naši hráči. Adam zvítězil se spoluhráčem J. Trtíkem (Havl. Brod) na turnaji st. žáků ve Svitavách a Honza Blažek zvítězil společně s J. Hanušem mezi muži na Dynamu HK.

24.7. Nečekané stříbrný turnaj má za sebou Martin Holub. Mezi muži se v Jaroměři dostal až do finále dvouhry, kde podlehl A. Brusenbauchovi (Č. Třebová). Společně s Tomášem Polívkou po překvapivé výhře nad prvním nasazeným párem Berka V., Holub D. postoupili také do finále čtyřhry, kde nastačili na dvojici Brusenbauch, Bartoš (Nová Paka). 

17.7. V kvalitních výkonech pokračoval Adam i na turnaji st. žáků v Chocni. Ve dvouhře se probojoval do finále, kde však musel v 1. setu pro zranění skrečovat P. Lelkovi (Hlinsko). Také ve čtyřhře se se spoluhráčem D. Gerišerem probojoval po dramatickém vítězství nad 1. nasazeným párem do finále, avšak tam už na své soupeře nestačili.

10.7. Výborným výkonem se prezentoval Adam Nosek na turnaji starších žáků v Chrudimi. Z pozice 8. nasazeného hráče zvládal všechna utkání výsledkově přesvědčivě. Ve finále porazil J. Košťále (Třebíč) 6:2 6:2. Ve čtyřhře se spoluhráčem V. Kovárníkem (Tesla Pardubice) získali 3. místo.

10.7. Úspěšně absolvoval turnaj mužů v Lázních Bělohrad Honza Blažek. Ve dvouhře se probojoval do finále, v němž podlehl domácímu J. Matoušovi. Ve čtyřhře obsadil Honza se spoluhráčem D. Truhlářem (Eden HK) 3. místo

3.7. V Červeném Kostelci proběhl turnaj mužů. Do finále dvouhry se probojoval Jirka Fiedler, který musel nakonec svému soupeři M. Fialovi (Trutnov) za stavu 3:6 0:3 skrečovat. 

3.7. Na turnaji starších žáků v Tachlovicích postoupil Adam do finále dvouhry. V dramatickém utkání podlehl v supertiebreaku hráči Votavovi (Zdice) nejtěsnějším rozdílem o dva body.

22.5. Cenný úspěch vybojoval na východočeských přeborech v Chrudimi Adam Nosek. Ve dvouhře postoupil do SF, kde podlehl pozdějšímu vítězi T. Dorazilovi (Mor. Třebová). V souboji o 3. místo porazil D. Gerišera (Svitavy), čímž si zajistil účast na Mistrovství ČR.  Se spoluhráčem V. Hávlaskem navíc získal stříbrné medaile ve čtyřhře. Na dorosteneckých přeborech postoupil M. Holub ve dvouhře mezi posledních 16 hráčů a ve čtyřhře do ČF.  

13.3. O víkendu si naši hráči připsali další úspěchy. M. Holub zvítězil ve dvouhře na turnaji dorostenců v Letohradě. Z 1. kola i ze ČF si musel postup vybojovat vždy až v supertiebraku. Ve finále proti M. Plocovi (Č. Třebová) se Martinovi podařilo otočit v 1. setu stav 1:6 v tiebreaku a ve 2. setu zvítězit 6:1. 

A. Nosek postoupil na turnaji na HITu HK do finále ve dvouhře i ve čtyřhře. V obou případech byl však nad jeho síly E: Roček (LTC Modřany - ve čtyřhře spolu s bratrem V, Ročkem). 

6.3. Adam Nosek se stal celkovým vítězem turnaje ml. žáků na TC HK. Ve finále porazil O. Havlína (Sl. Žiželice). Společně pak obsadili 2. místo ve čtyřhře. 

27.2.  Na dorosteneckém turnaji ve Dvoře Králové obsadil M. Holub 3. místo ve čtyřhře se spoluhráčem M. Roubalem (Konstruktiva Praha). 

13.2. Doposud na největší úspěch po přestupu do dorostenecké kategorie dosáhl Martin Holub. Na východočeských halových přeborech postoupil z pozice nenasazeného páru ve čtyřhře se spoluhráčem A. Kozlem (Eden HK) až do finále. V něm však těsně (7:5, 4:6, 0:1) podlehli 1. nasazenému páru Hep, Pejsar (TC HK).

17.1. Úspěšně si vedl Adam na turnaji v Brně - Líšni. Se spoluhráčem D. Gerišerem (Svitavy) zvítězili celkově ve čtyřhře a ve dvouhře obsadil 3. místo.

8.1. Rok 23 zahájili někteří naši hráči velice nadějně. Nejvýrazněji se prosadil na oblastních halových přeborech mladších žáků ve Dvoře Králové Adam Nosek. V prvních dvou kolech nedal svým soupeřům moc šancí a až v semifinále podlehl domácímu D. Motalovi. V souboji o 3. místo (o pozici 1. náhradníka na Mistrovství ČR) porazil Adam havlíčkobrodského S. Urbana 6:3, 6:4.

Na turnaji žen v Žamberku se představila A. Tobišková. Po vítězství nad D. Juskovou (Přerov) podlehla v semifinále A. Svobodové (Pelhřimov) a obsadila 3. místo. Martin Holub se zúčastnil dorosteneckého deblového turnaje na hradeckém Edenu a i on obsadil se svým spoluhráčem A. Kozlem (Hlinsko) 3. místo.   

28.11. Úspěšně zahájil halovou sezónu Adam Nosek. Na turnaji mladších žáků v Jihlavě postoupil až do finále dvouhry. V něm podlehl domácímu L. Mallinosovi. Stříbrnou medaili vybojoval následně i ve čtyřhře se spoluhráčem A. Remešem (Přerov).